Marzysz o tym, żeby przenieść fragment słonecznej, złotej jesieni do swojego domu? Przy okazji nie chcesz wydać majątku na dekoracje, które za rok wydadzą Ci się nudne? Nic prostszego! Wybierz się na spacer i zbierz jesienne owoce.

Czy podejrzewałeś, że krótka wyprawa do parku może w efekcie być pretekstem do stworzenia bukietu, który nie będzie Cię nic kosztować? A właśnie taka niespodzianka może Cię czekać, jeżeli tylko dobrze rozejrzysz się dookoła siebie. Podstawą takiego bukietu mogą być liście dębu, natomiast dopełnieniem owoce dzikiej róży, czy też jarzębiny.

2911648261_7e76cc0b2b_b

Oczywiście w parku znajdziesz również żołędzie i kasztany, które mogą rozgościć się w szklanych misach lub w wazonach. Dodając do tego lniany sznurek lub gałązkę irgi sprawisz, że całość będzie naturalna i oryginalna.

2951336457_f05cfd7984_b

Kolejnym niedrogim rozwiązaniem są dekoracyjne dynie, które potrafią oczarować swoim kształtem oraz kolorem. Można je swobodnie ułożyć na półce, lub też wydrążyć i stworzyć z niego świecznik na tea lighta. Każde rozwiązanie będzie dodawało wnętrzu przytulności, a także podkreślało Twoją pomysłowość.

Natomiast jeżeli dysponujesz większą ilością chęci i zapału do działania to możesz pokusić się o zrobienie jesiennego wianka. Wystarczy przygotować słomiany wianek, kasztany, żołędzie i trochę liści. Aby połączyć te elementy w jedną całość będziesz potrzebował jedynie wykałaczki, by nadziać kasztany oraz kleju, żeby przykleić pozostałe elementy do wianka.

Takie rozwiązania dają Tobie swobodę, ponieważ możesz je swobodnie zmieniać i nie obawiać się, że przy okazji poniesiesz większe koszty. W związku z tym daj się ponieść jesiennej atmosferze i pozwól, aby jesień naturalnie wkradła się do Twoich czterech kątów.

Zdjęcia: kasztany – randihausken via Foter.com / CC BY-SA

dynia – ginnerobot via Foter.com / CC BY-SA

Fot. mgstanton via Foter.com / CC BY-NC-ND