Każda okazja jest dobra, aby obdarować najbliższą osobę miłym drobiazgiem, a jeszcze przyjemniej będzie obdarowanej osobie, gdy będzie mogła nacieszyć oko ładnym opakowaniem. Nie zawsze ma się czas, czy możliwości, żeby przynieść prezent do zapakowania do kwiaciarni, więc przygotowałam kilka propozycji, które możesz wykonać w swoim domu.

pakowanie

Do zapakowania możesz zastosować dosłownie wszystko: od wyszukanych papierów do pakowania, przez naturalną jutę, aż po minimalistyczny szary papier, czy gazetę. Ważne, aby papier był w klimacie, który ujmie osobę obdarowaną i był tematycznie powiązany z samym prezentem oraz z bukietem. Dodatkowo warto, żeby całość była czymś przewiązana i niekoniecznie musi być to jednokolorowa wstążka. Można śmiało pokusić się o użycie koronki, lnianego sznurka lub rafii. Do tego można pomyśleć o drobnym dodatku, który będzie wisienką na torcie, czyli o dołączeniu fragmentu zdobionej serwetki, gałązce bluszczu, szyszce, czy jesiennym liściu.

Ważne, aby pakując prezent przede wszystkim skupić się na charakterze osoby obdarowanej, ponieważ ładne opakowanie będzie jeszcze zwiększać efekt zaskoczenia samym podarunkiem.

Zdjęcia: 1/2/3/4

Fot. Francine Clouden via Foter.com / CC BY-NC-SA