Coraz bliżej Święta, jednak zanim nadejdzie ten wyjątkowy, rodzinny czas to czeka Cię jeszcze adwent. W tym okresie możesz również zadbać o zimowe dekoracje i zaopatrzyć się w wianek adwentowy.

Okres adwentowy jest praktykowany w kościołach chrześcijańskich od XIV wieku i ma charakter oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Cztery świece symbolizują cztery niedziele adwentu, w trakcie których są po kolei zapalane. Zwyczaj dekorowania wieńców adwentowych sięga XIX wieku, kiedy to ewangelicki pastor w swoim przytułku dla sierot urozmaicił wygląd świecy igliwiem.

zdjecie-blog

Podstawą wianka adwentowego jest baza z igliwia oraz cztery świece, jednak można go urozmaicić różnymi dodatkami i nadać mu indywidualnego charakteru. Co nada się do tego? Od naturalnych detali takich, jak szyszki, orzech, cynamon, goździki, anyż, suszone owoce, poprzez drewniane i ceramiczne w formie domków, gwiazdek, aniołków, aż po sznurki i wstążki. Koło jest formą, która jest najbliższa tradycji, ale równie dobrze można zastosować podłużny lub kwadratowy kształt. Najważniejszy jest pomysł oraz inwencja, aby wianek pasował do wnętrza, cieszył oko oraz umilał czas oczekiwania na święta.

Fot. Ryekatcher via Foter.com / CC BY-NC-SA